KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15141021
nr 1514 1021
Axel Wallert
(1890-1962), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1938, Strandvägen. Olja på pannå, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 40x49 cm
Axel Wallert, svensk målare och grafiker född 1890, död 1962.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 9 januari 2023
kl 18:00:28
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
Axel Wallert
Läs mer om Axel Wallert